top of page

Servis

1.png

YIKAMA


Yelkenleriniz yıkama işleminin ilk aşamasında özel yıkama solüsyonunda bekletilerek tuzdan ve lekelerden arındırılır.
Kalan lekeler ise yelken yıkama şampuanı kullanılarak özel fırçalar ve yıkama makinesi ile temizlenmektedir. 
Tüm yıkama işlemleri sırasında yelken kumaşının ve apresinin zarar görmemesi için ağartıcı içeren temizleyiciler ve basınçlı su tabancaları kesinlikle kullanılmamaktadır. 
Pas lekelerinin ve kumaşa işlemiş bazı inatçı lekelerinin
temizlenme garantisi maalesef yoktur.

YIKAMA
5.webp
1.webp
KONTROL

KONTROL


Yıkama ve temizlik işlemleri bitmiş yelkenler kuruduktan sonra rüzgar tüylerinden dikişlerine kadar detaylıca kontrol edilirler. Tamir gerektiren işler müşterilerimize rapor edilir ve onayları doğrultusunda tamir ve bakımları yapılır.

TAMİR

Yelken tamiratlarında kullandığımız tüm malzemeler yüksek kalitede üretilmiştir ve en iyi markalardan seçilir. Dikiş ipliği dahil kullandığımız tüm aksesuarlar tuzlu suya dayanıklıdır ve yüksek UV dayanıma sahiptir.

TAMİR
6.webp
1.png
KIŞLIK BAKIM

KIŞLIK BAKIM

Düzenli kışlık bakım ile yelkenlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Yıl boyunca kullandığınız yelkenleriniz tuzlu suya, yağmura ve rüzgarla taşınan toza maruz kalmaktadır. Yelkenleriniz bu etkenlerden gelen partiküllerden arındırılmadığı taktirde zaman içinde zarar görmektedir ve yelkenlerin kullanım ömrü kısalmaktadır. Yelkenleriniz dışında teknenizdeki Lazybag, Bimini, Sprayhood ve Tenteleriniz de aynı etkenlerle karşılaşmaktadır ve bunların da bakımları size uzun yıllar hizmet etmelerini sağlayacaktır. UK Sailmakers Kışlık Bakım Hizmetini Türkiye'de geniş servis ağı ile yapmaktadır.

UK LAZY BAG

UK Sailmakers Lazy Bag donanımı anayelkeninizi toplayıp güneşten korumanın en kolay ve etkili yoludur. Yelken saklama sistemimiz yüksek UV dayanıma sahip akrilik UV kılıfı ve Lazy Jack halatlarından oluşmaktadır. Lazy Bag içinde kapatılıp saklanmayan yelkenler güneşe maruz kalmaktadır ve UV ışınları yelken kumaşına ve aksesuarlarına zarar verip yelkeninizin deforma olmasına hatta yırtılıp kullanılmaz hale gelmesine neden olmaktadır. Tek yapmamız gereken mandarı bırakıp yelkenin lazy bage yerleşmesini sağlamak ve kapatmak için fermuarını çekmek olacaktır. Böylece yelkeninizi dakikalar içinde UV'ye ve dış etkenlere karşı koruma altına almış olacaksınız.

UK LAZY BAG
2.webp
4.webp
UV BAND DEĞİŞİMİ

UV BAND DEĞİŞİMİ

UV Koruyucu bant sarma yelkenlerinizi UV ışınlarına karşı korumanın en etkili yöntemidir. UV Bantlar güneşten etkilenmeyen özel akrilik kumaşlardan imal edilmektedir. Yelkeninizin UV bandı herhangi bir zarar gördüğünde mutlaka en kısa zamanda tamir edilmeli ya da değiştirilmelidir. Aksi taktirde yelkenleriniz güneşin yıpratıcı etkisine maruz kalacaktır. UV Bant tamiratı ve değişiminde dikiş ipliğinden köşe kolonlarına kadar kullandığımız tüm malzemeler yüksek UV dayanıma sahiptir. Bu tamiratlar ve değişimler esnasında kullanılacak kötü malzemeler ve zayıf dikiş makineleri kesinlikle doğru sonucu elde edemeyecektir ve yelkenleriniz eskisine göre daha kötü gözükecek ve korunmayacaktır.

KILIFLAR & BRANDALAR

Bu departmanımız özellikle en yüksek kalitede kılıf, çanta ve brandaları üretmek üzere oluşturulmuştur. Yelken atölyelerimizde branda işlerimiz ve servislerimiz yelken üretimimizle aynı hassaslıkta ve kalitede verilmektedir.

KILIFLAR
3.webp
YELKEN UYARLAMA
7.webp

YELKEN UYARLAMA

Yelken atölyelerimizde en çok yapılan tamiratlar sökükler ve yırtıklar olsa da bunlardan daha fazlasını sunmaktayız. Yelkenlerinizde gereklilikler doğrultusunda değişiklikler yapabilmekteyiz. Anayelkeninize fazladan camadanlar ekleyebilir, balenlerinizi standart balenden full balene çevirebilir ya da yelkeninizi basıp indirirken zorluk çekiyorsanız mevcut plastik kızaklarınızı çok daha iyi çalışan sistemlerle değiştirebiliriz.

bottom of page