Dakron Yelkenler

Tüm UK Sailmakers yelkenleri istenen aerodinamik şekli oluşturmak için yelken üretim merkezinde geniş şekilde dikilen 54" malzeme panelinden yapılır,
 
 Bu paneller nasıl birleştirilir ve hangi güçlendirmeler UK Sailmakers’ı farklı kılıyor.

İyi yapılmış,kaliteli, dayanıklı ve ekonomik gezi yelkenleri için UK Sailmakers’ın Dakron yelkenlerini seçin. 
Dakron gezi yelkenleri UK Sailmakers faaliyetlerinin kalbidir. UK Sailmakers’ın daha çok gelişmiş yelken materyallerini ve patentli yapım yöntemlerinin reklamını yapmasına rağmen, dünya çapındaki grubun yaptığı yelkenlerin yarısı geleneksel dokuma polyester gezi yelkenleridir. Gezi yelkencileri Dakronu dayanıklılığından dolayı sevmektedir, hiçbir malzeme daha sağlam değildir. Birçok müşteri 10 yılı aşkın kullanılan yelkenlerini onlarla “bir sezon daha geçirecğim “ demesi bu yüzdendir. Çünkü dokuma polyester rüzgar darbelerine ve güneşin UV ışınlarına karşı yelken yapımında kullanılan malzemelere oranla daha dayanıklıdır.

Dakronun dayanıklılığını seçmedeki denge performanstır. Dakron bir yelken on yıldan fazla süre tek parça olarak kalırken, aerodinamik şeklini zamanla kaybetmeye başlar, çünkü polyester lifler, aramid ve karbon fiber gibi yüksek teknoloji liflere göre daha esnektir.

Deforme olmuş, kötü şekillenmiş yelkenler teknenin fazla bayılmasına neden olarak sürat kaybına sebep olur ve belirli zaman içinde yapabileceğiniz seyir mesafesini kısaltmaktadır. Dakron kumaş cross cut tasarımlar için çok uygundur, bu üretim sistemi Tape-Drive® yelkenlerimizde kullandığımız sistemle aynıdır. UK Sailmakers patentli AccuCut CAD/CAM tasarım programı, cross cut teknolojisi ve Dakronun birleşmesi mümkün olan en hızlı yelkenleri ortaya çıkarmaktadır. Hızlı yelkenler gezi mesafenizi arttırır ya da bir sonraki durağınıza daha hızlı varmanızı sağlar böylece yüzmek, sosyalleşmek ya da sadece dinlenmek için daha fazla zamanınız olur. Sakın tüm Dakron yelkenlerin aynı olduğunu zannetme hatasına düşmeyin. Fark, yelkenin yapımındadır ve UK Sailmakers Dakron yelkenlerinin fiyatlarının farklı olmasının sebebi yelken üreticisinin yelkene çok şey katmasıdır.