Cruising Spinnaker

Geleneksel balon gönderi ya da civadra kullanılarak rüzgar yönünde gitmek üzere tasarlanan tekneler için UK Sailmakers, reaching (apaz), running (pupa) ve tüm amaçlarda tasarlanmış 0.5 oz. hafif balonlardan, fırtına balonlarına kadar geniş yelpazedeki balonlarını sunmaktadır.

 

 

Her yelken üreticisinin, bir asimetrik gezi balonu için kullandığı bir isim vardır. UK’de bu yelkenlere “Flashere” diyoruz, çünkü pupa seyirleri daha canlı ve eğlenceli hale getirmektedir. Balon gönderine ihtiyaç olmayan Flasher, az sayıda mürettebatın bulunduğu geziler için kusursuzdur. Flasher, cenova kullanmanın kolaylığı ile balonun çekme gücünü birleştirir. Tam radyal konstrüksiyonu, bu balon yapmanın en dayanıklı yoludur, çünkü bu teknik, naylon malzemenin en güçlü lifleriyle yelkenin köşeleri arasındaki yükleri aynı eksene getirir. Gezi balonundaki birçok paneller, yelkenin renk planını tasarlamada farklı yaratıcılıklar sergilenmesini sağlar. Farklı tasarımlar için çevrimiçi boyama aracımızı kullanabilir ve tüm mürettebatınızın yaratıcı özelliklerini deneyebilirsiniz.

Flasher kullanımını daha kolaylaştıran ise yelkeni indirip kaldırırken koruyan kılıftır. Soket çok sayıda mürettebatın işini yapmaktadır. Soket ile, Flasher iki ya da tek kişi ve oto pilot ile açılabilir, trim edilebilir ya da indirilebilir.